Mandelik Asit ile Peeling Uygulaması

Hava kirliliği, stres, sağlıksız beslenme gibi modern çağın hayatımıza kattığı bazı olumsuzluklar cildimizi çok etkiliyor. Bu gibi olumsuz koşullar sebebiyle cildimiz daha çabuk yıpranıyor, yaşlanıyor ve parlaklığını yitiriyor.

Ancak gelişen teknoloji bu soruna da çözüm getiriyor. Doğal mandelik asit bakımları ile tüm ölü derinin soyup yeni deri oluşumunun hızlandırarak cilt kalitesini artıyor

Güneş lekeleri, çiller ve diğer cilt lekelerinin bakımında da kullanılan bu yöntem, cilt üzerinde daha doğal ve iyi sonuçlar veriyor.

(*İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik Ek-1 J-Güzellik salonları 16.8- “Güzellik salonlarında cildin bakımı ve desteklenmesine yönelik yüzeysel olarak %30’luk oranın üzerinde alfa hidroksi asitler ve türevlerinin kullanımı suretiyle kimyasal ve bitkisel peeling uygulamaları ile cildin bakımı ve desteklenmesine yönelik mekanik peeling uygulamaları yapılamaz.” Maddesine istinaden güzellik salonları %30’a kadar olan kimyasal peeling işlemlerini yapabilir, yasaldır.)